Aki a harangért szól

2018. december 9-én, advent 2. vasárnapján jótékonysági koncertet tartott gyülekezeti termünkben az évente Budapesten megrendezett Református Zenei Fesztivál rendszeres fellépője, az Invocatio Musicalis zenekar. Négy évvel ezelőtt a gyülekezeti ház építését támogatták, most a harang megöntésének költségeihez járultak hozzá.

A kb. 80 fős közönség láthatóan nagyon élvezte a nagyrészt református énekfeldolgozásokból álló műsort.  Fuvola-gitár-dob felállásban játszotta a Kollár Attila vezette csapat az újszerű zenei köntösbe öltöztetett egyházi énekeket, de saját szerzeményekkel is megörvendeztették a közönséget. Nemcsak a szűnni nem akaró taps, hanem a koncert végén megvásárolható CD-k fogyása is jelezte, hogy fogékony a monorierdei közönség erre a fajta muzsikára. A zenekar az eladott lemezekből származó bevételt is a harangöntésre adományozta. Ezúton is köszönjük nekik, hogy azon túl, hogy egy nagyszerű zenei élménnyel ajándékozták meg a gyülekezetet, anyagilag is jelentősen hozzájárultak e cél megvalósításához! Ígéretük szerint a felépült templomban is számíthatunk majd rájuk. És köszönjük szépen mindazoknak, akik eljöttek és adományaikkal gyarapították az esemény bevételét!

Ahogyan az Invocatio Musicalis minden lemezborítóján is szerepel: Soli Deo Gloria!